Олимпик Марсилия срази Дижон

Олимпик Марсилия срази Дижон с 3:0 в последния мач от първия кръг на Лига 1 в среща, изиграна на "Стад Велодром".

След безрезултатни първи 45 минути, домакините рязко вдигнаха темпото и разгромиха съперника с попадения през втората част. С голове се отчетоха Клинтън Н'Джие (51, 72) и Флориан Товен (54). В следващия кръг Олимпик гостува на Нант, а Дижон приема шампиона Монако, който победи на старта с 3:2 тимът на Тулуза.

Преди мача стана ясно, че звездата на Олимпик Димитри Пайе е бил обран, докато спи в дома си в нощта на петък срещу събота. От дома му са изчезнали бижута на стойност 110 000 евро. Пайе става поредния обран футболист на тима от Марсилия, където явно има проблем с битовата престъпност.