Лион се развихри още на старта (видео)

Отборът на Лион започна новия сезон с убедителна победа с 4:0 над Страсбург. "Хлапетата" изиграха много силен мач и развинтиха своя съперник, а с по два гола се отчетоха Мариано Диас (24 и 61) и Набил Фекир (59 д. и 90).

Първото попадение в мача падна в 23-ата минута, когато Мемфис Депай подаде за Диас, който си нагласи топката и със страхотен шут по земя от около 25 метра не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 59-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Пабло Мартинес срещу Бертран Траоре. Набил Фекир пък се нае с отговорността да изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

Само две минути по-късно преднината на домакините стана от три гола, а героят отново бе Мариано Диас. Испанецът се възползва от грешка в отбраната на съперника, открадна топката и изскочи сам срещу вратаря, след което хладнокръвно реализира.

В самия край на мача отново Фекир довърши съперника с четвърти гол. Той получи хитър пас с пета от Корне и без забавяне стреля във вратата за крайното 4:0.

Така Лион прибави първите три точки в актива си и поведе в класирането, макар и само по голова разлика. За новака Страсбург пък остава да се надява да намери пътя към победите в следващите кръгове.