След срещата на БФС с професионалните клубове

Драматичен финален спринт реши шампиона на кроса в Единбург, Фара едва седми

Американецът Леонард Корир спечели атлетическия крос в Единбург след драматичен финален спринт с Калъм Хоукинс (Великобритания). Носителят на четири златни олимпийски медала на 5000 и 10 000 м Мо Фара пък остана едва седми. Ясмин Кан (Турция) беше най-бърза при жените. Лаура Муир осигури победата на Великобритания в смесената щафета на 4 по 1 км. В отборната надпревара първото място заслужи отборът на САЩ, следван от тези на Европа и Великобритания.

24-годишният Хоукинс водеше мъжкото състезание през по-голямата част, но във финалните метри беше изпреварен от родения в Кения Корир, който финишира за 24:03 мин.

"Дадох всичко от себе си, но той беше по-силният мъж накрая", сподели Хоукинс след състезанието.