Матей Казийски и ДжейТЕКТ завършиха сезона в Япония със сребро

Волейболната звезда Матей Казийски и съотборниците му от ДжейТЕКТ Стингс (Кария) завършиха сезона със сребърни медали от 67-о издание на традиционния турнир за Купа Куровашики (б.р. Купа "Черен орел"). В турнира, който отбелязва края на сезона в Япония, участват 16-те отбора от елитната V-Лига и от втората дивизия на страната. Всички срещи се играят в голямата "Сити Сентрал Джимнезиъм" в Осака.

На 1/4-финалите на турнира Казийски и компания се наложиха драматично над силния тим на ДжейТи Тъндърс (Хирошима) с

3:2 (23:25, 25:22, 25:23, 25:27, 15:12)

и се класираха за полуфиналите. Там "жилата" надиграха и ФК Токио с категоричното

3:0 (36:34, 25:18, 25:20)

и достигнаха до големия финал за Купата. На финала волейболистите на ДжейТЕКТ се изправиха срещу шампиона на Япония - грандът Панасоник Пантърс (Хираката), но остъпиха с

1:3 (19:25, 22:25, 27:25, 24:26)

.

Така Казийски и съотборниците му, които по-рано през сезона завършиха 5-и в крайното класиране на V-Лигата, приключиха сезона по един великолепен начин със сребърните медали от този много престижен турнир в Страната на изгряващото слънце.