Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Шарапова с втора победа в Мадрид

Мария Шарапова се класира за третия кръг на силния турнир в Мадрид, след като победи румънката Ирина Камелия-Бегу със 7:5, 6:1. Рускинята бе в серия от четири поредни загуби преди да пристигне в Испания, а вчера спечели срещу друга румънка на старта в лицето Михаела Бузарнеску.

Петкратната шампионка от Големия шлем имаше сериозни проблеми на клей в началото на кариерата си, но постепенно покори червените кортове, като стигна до две титли на “Ролан Гарос”. Шарапова има отлични резултати и в Мадрид, където на два пъти игра финала, а през 2014 г. спечели титлата.

Днес срещу Бегу бившата номер 1 в света трябваше да се справя с ранен пробив. Мария успя да изравни за 3:3 и с всеки изминал гейм изглеждаше все по-уверена. Рускинята успя да затвори първия сет при 7:5, а във втората част имаше тотален контрол, като загуби само един гейм. Шарапова приключи мача след 63 минути игра. Следващата й съперничка ще бъде Кристина Младенович от Франция, която се справи с китайката Чжън Шуай след 6:4, 4:6, 6:3.

Поставената под номер 7 Гаролин Гарсия също се класира за осминафиналите. Тя победи Петра Мартич с 6:3, 7:5 и чака победителката от двубоя между Юлия Гьоргес и Лара Аруабарена.