Мач без значение "роди" кандидат за гол на сезона в Испания (видео)

Отборът на Алавес записа трета поредна победа на чужд терен в Ла Лига, след като разгроми изпадналия вече Малага с 3:0. Срещата обаче беше без значение, защото баските вече също не играят за нищо, като заемат 13-о място.

Мачът на слънчевия “Ла Росаледа” ще се запомни с красивия гол на Ибай Гомес в 70-ата минута. Бившият футболист на Атлетик Билбао реализира за 3:0 с майсторски параболичен удар, който спря в горния десен ъгъл на Андрес Приесто. Попадението беше толкова впечатляващо, че дори беше аплодирано от местните фенове.

Иначе гостуващият тим поведе още в 3-ата минута чрез Ману Алехандро Гарсия. Шансовете на Малага за нещо се изпариха в 68-ата минута, когато Ибай изведе Ермедин Демирович сам срещу вратаря за 2:0.

Домакините доиграват сезона с двубои срещу Еспаньол и Хетафе, а за Алавес останаха мачове с Атлетик и Севиля.