Две дузпи бяха нужни на Атлетико за победа с 1:0

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 1:0 гостуването си на Алавес в двубой от 35-ия кръг на испанското първенство. Кевин Гамейро се разписа в 78-ата минута от дузпа. Малко преди това Фернандо Торес пропусна от бялата точка. “Дюшекчиите” бяха насочили поглед към предстоящия реванш от 1/2-финалите в Лига Европа срещу Арсенал.

Диего Симеоне запази силите на доста основни играчи, сред които Ян Облак и Антоан Гризман. Възстановеният Диего Коща и Фернандо Торес застанаха на върха на “червено-бялото” нападение, а Томас зае позиция като десен защитник. Абелардо Фернандес също заложи на 4-4-2, поставяйки в атака Джон Гуидети и Мунир Ел Хадади.

Първото полувреме беше изравнено с лек превес за гостите от столица. В 16-ата минута Люка Ернандес допусна грешка и изведе Мунир сам срещу вратаря Аксел Вернер. Френският защитник обаче успя да попречи на нападателя в точния момент. Две минути по-късно Габи Фернандес и Томас разиграха при заучен фал и вторият шутира опасно над гредата. В края на полувремето - в 42-ата минута, Диего Коща овладя великолепно с глава и шутира по диагонала - вратарят спаси.

В 59-ата минута Витоло тресна греда след хубав индивидуален пробив. В 65-ата Гуидети шутира силно от 20 метра - вратарят Вернер се разтегна и изби. В 70-ата Мубарак Уакасо събори Витоло и съдията назначи дузпа. Фернандо Торес стреля в долния десен ъгъл, но резервата Фернандо Пачеко се хвърли и изби. В 75-ата влезлият през втората част Диего Годин не нанесе добър удар от чудесна позиция.

Две минути по-късно Уакасо направи нова дузпа, след като разпери ръка и блокира удар. Този път Кевин Гамейро избра изстрел в средата на вратата и вкара. В 86-ата Ибай Гомес хвана топката от ждроб и я насочи мълниеносно към сглобката, вратарят не помръдна, но кълбо профуча покрай целта. До края опитите на баските не донесоха изравнителен гол.

Атлетико е с четири точки пред Реал Мадрид в спора за второто място. "Белите" обаче имат мач по-малко.