Милан се отпуши (видео+галерия)

Отборът на Милан най-накрая прекъсна черната си серия без победа. "Росонерите" надвиха с 2:1 Болоня като гост в мач от 35-ия кръг на Серия "А", записвайки първи три точки от 18 март, когато надвиха с 3:2 Киево. Миланският гранд, който гони място в Лига Европа, беше записал едва четири точки в последните шест мача от калчото.

Завърналият се след травма Хакан Чалханоглу в 33-ата минута и Джакомо Бонавентура в 45-ата минута бяха точни за миланистите, докато Себастиян Ди Майо върна едно попадение в 74-ата минута.

Милан се отпуши в Болоня@@@Гол на Орсолини беше отменен с ВАР при 0:1 за Милан, а играчите на Дженаро Гатузо удариха две греди и пропуснаха още две чисти положения при преднина от два гола. Джанлуиджи Донарума пък спаси своите, след като домакините върнаха попадението.

Така Милан вече има 57 точки, като остана на седма позиция, изоставайки на точка от Аталанта. Момчетата на Роберто Донадони пък са на 12-то място с 39 точки.

Наставникът на гостите беше изключително критичен към своя тим, след като загуби с 0:1 от изпадналия вече Беневенто на "Сан Сиро". Именно поради това наказа отбора да тренира в двата почивни дни, които играчите имаха по програма. Той не можеше да разчита на контузените Алесио Романьоли и Лукас Билия.

Джалуиджи Донарума бе на вратата, а Давиде Калабрия, Леонардо Бонучи, Кристиян Сапата и Рикардо Родригес бяха в защита. Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Мануел Локатели пък бяха халфовете на схемата 4-3-3, с която излязоха гостите, Патрик Кутроне, Сусо и Ханак Члаханоглу действаха в атака.

Гатузо бе направил три промени от загубата срещу "вещиците". Сусо, Локатели и Чалханоглу смениха Билия, Андре Силва и Фабио Борини.

Милан се отпуши в Болоня@@@

Хакан Чалханоглу беше точен в 33-ата минута с плътен удар от 18 метра. Пет минути по-късно Орсолини вкара, след като защитата на "росонерите" сбърка, но след помощта на ВАР реферът Пиеро Джакомели отмени попадението, тъй като нападателят на домакините беше играл с ръка.

В продължението на първото полувреме Джакомо Бонавентура вкара втори гол. Той получи топката от Чалханоглу, финтира бранител и с хубав диагонален удар удвои.

През второто полувреме първо Кутроне удари гредата в 50-ата минута, след което Сусо изпусна от пет метра. Това се случи в 55-ата минута, когато стреля над вратата. Патрик Кутроне направи невероятен пропуск в 60-ата минута, а Бонавентура удари горната греда в 70-ата минута. Така в 74-ата минута Себастиян Ди Майо намали с глава след центриране на Симоне Верди. Веднага след това Джанлуиджи Донарума спаси Милан.

Гатузо пусна Никола Калинич, Борини и Рикардо Монтоливо, а накрая отборът му заслужено спечели. "Росонерите" продължават да се борят за класиране в Лига Европа, като 270 минути преди края на Серия "А" имат две домакинства и едно гостуване. "Червено-черните" приемат Верона, следва директен сблъсък с Аталанта, след което на "Сан Сиро" идва Фиорентина. Миланският гранд обаче има и финал за Купата на Италия срещу Ювентус на 9 май.

Болоня остана само с една победа в последните 17 мача срещу "росонерите", които записаха 12 победи в тези сблъсъци. Освен това момчетата на Донадони останаха без успех срещу именития съперник от 2002 година ан "Ренато Д`Ара".