10 от Атлетико подхлъзнаха Арсенал в Лондон (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид си тръгна доволен от Лондон, след като удържа 1:1 срещу Арсенал в първия 1/2-финал от Лига Европа. Гостите от Мадрид играха почти цял мач с човек по-малко, след като Шиме Върсалко беше изгонен за втори жълт картон в 10-ата минута.

Попаденията на “Емиратс” отбелязаха Александре Лаказет (61) за домакините и Антоан Гризман (82) за гостите. Реваншът на “Уанда Метрополитано” след седмица се очертава изключително интересен, а испанския тим определено изглежда като фаворит за достигане до финала в Лион.
Арсенал - Атлетико Мадрид@@@
Арсенал започна изключително силно двубоя и упражни сериозен натиск над гостите в началните минути.

В 6-ата минута се стигна до първата сериозна опасност пред вратата на Атлетико. Дани Уелбек напредна по фланга и центрира пред вратата, но ударът на Александре Лаказет облиза гредата. В следващата минута се стигна до идентична ситуация, като този път Ян Облак спаси удар, отправен отново от французина.

В десетата минута Атлетико остана с десет души на терена, след като Шиме Върсалко получи малко пресилен втори жълт картон за нарушение в центъра на терена срещу Лаказет. Първият си жълт картон хърватинът получи за груб фаул срещу Джак Уилшир малко преди това.

Минута по-късно на трибуните беше пратен и треньора на Атлетико Диего Симеоне, който реагира бурно при червения картон на Върсалко, а след това повтори реакцията си при оспорване на съдийско решение след нарушение на Белерин срещу играч на Атлетико.

Арсенал заигра още по-агресивно и беше близо до попадение в 19-ата минута, но ударът на Джак Уилшир с глава се оказа слаб. Играта се пренесе пред вратата на Атлетико, но усилията на домакините не даваха резултат.

В 30-ата минута постепенна атака на Арсенал завърши с удар на Начо Монреал, но ударът на испанеца към далечната греда не намери целта. Атлетико също погледна към вратата на домакините и в 33-ата минута Антоан Гризман успя да стреля в очертанията й, но Оспина беше на мястото си. Колумбийският страж отново се поряви добре осем минути преди края. Рейд на Томас завърши с подаване към Гризман, французинът стреля мощно, но в центъра на вратата, където беше Оспина, вместо да потърси някои от ъглите.

До края на полувремето Арсенал продължи да търси гола, но така и не успя да се възползва от численото си превъзходство.

“Артилеристите” все пак успяха да го материализират след един час игра, като се възползваха от грешка в защита на Антоан Гризман. Французинът сбърка при изнасянето на топката, тя му беше отнета пред наказателното поле. Последва центриране на Джак Уилшър, а неособено високият Лаказет надскочи двама защитници на Атлетико и откри резултата с глава.

След гола Арсенал продължи да търси второ попадение, но гостите умело се бранеха и чакаха за грешка на “артилеристите”. Техният момент дойде десетина минути преди края. Антоан Гризман получи подаване от далечна дистанция, успя да преодолее сънародника си Лоран Косиелни и се озова очи в очи с вратаря Оспина. Французинът опита да прокара топката между краката на колумбиеца, но стражът на Арсенал изби. Гризман догони топката и я насочи към вратата, а връхлитящият Шкодран Мустафи се подхлъзна и не успя да избие. Така в крайна сметка двубоят завърши без победител, а играта отговори на очакванията, че това е финал преди финала.

Everything is all set in our dressing room at the Emirates Stadium for tonight's SEMI-FINAL!