Ман Сити отнесе Суонзи в първия си шампионски мач, остават два гола до кота 100 (видео)

Манчестър Сити разби Суонзи с 5:0 на "Етихад" в първия си мач, след като отборът официализира титлата си в Премиър лийг. Давид Силва (12'), Рахим Стърлинг (16'), Кевин де Бройне (54'), Бернардо Силва (64') и Габриел Жезус (88') се разписаха за "гражданите", които вече имат 98 гола и 90 точки в Премиър лийг.

Джосеп Гуардиола беше направил две промени от състава, който победи Тотнъм преди седмица. Данило и Бернардо Силва започнаха вместо Кайл Уокър и Льорой Сане. Бенжамен Менди се завърна в групата за първи път от септември, когато скъса кръстни връзки, като дори се появи в игра 1/4 час преди края.

Майк ван дер Хоорн се завърна в състава на "лебедите". Джордан Аю и Андре Аю водеха атаката на Суонзи.

Манчестър Сити - Суонзи@@@

Гостите от Суонзи направиха шампионски шпалир, с който посрещнаха играчите на Гуардиола при излизането им на терена. На стадиона пък звучеше  We are the champions на Queen.

Сити започна по шампионски и до 16-ата минута водеше с 2:0. Първо Де Бройне изведе Стърлинг с типично за него технично подаване, а английският национал пусна на близката греда към Давид Силва, който докосна веднъж, след което стреля покрай Фабиански. Четири минути след това Делф направи двойно със Силва, след което центрира към Стърлинг, който завърши отблизо - 2:0.

До почивката Фабиански спаси два удара на Де Бройне, а "гражданите" владееха топката в 85% от времето.

В 54-ата минута Де Бройне направи 3:0 след топовен изстрел от над 25 метра. Това бе 96-и гол за "гражданите" в Премиър лийг от началото на сезона.

В 62-рата минута главният рефер Крейг Поусън даде дузпа за домакините заради спорно нарушение на Федериро Фернандес срещу Стърлинг. Габриел Жесус стреля от бялата точка, но ударът му срещна гредата. Бернардо Силва стигна до топката и от малък ъгъл я прати във вратата - 4:0.

Няколко минути след това гостите за малко не си отбелязаха автогол, след като Стърлинг центрира от ъглов удар, а Моусън отклони с глава и топката рикошира в далечната греда.

В 88-ата минута Габриел Жезус оформи крайния резултат, след като вкара хубав гол с глава, засичайки перфектно центриране на Туре Яя, който замени по-рано Кевин де Бройне.

След последния съдийски сигнал феновете на Сити нахлуха на терена, за да отпразнуват титлата със своите любимци.

Манчестър Сити вече има 29 победи в Премиър лийг и следващата такава ще бъде изравнен рекорд. Суонзи, който няма успех в последните си пет шампионатни мача, остава на четири точки над зоната на изпадащите.