Чехия се класира за финала на "Фед Къп"

Чехия взе непреодолим аванс от 3:1 победи срещу Германия в Щутгарт на полуфинала за "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Чехия водеше с 2:0 след първия ден вчера, а днес в първия сингъл Юлия Гьоргес победи Каролина Плишкова с 6:4, 6:2 за 55 минути и намали пасива на домакините. В следващия двубой обаче Петра Квитова донесе победа на Чехия, след като спечели срещу Анжелик Кербер с 6:2, 6:2 за 58 минути. Така Чехия се класира за шести път за финала на "Фед Къп" в последните осем години.

В другия полуфинал защитаващият титлата си САЩ гостува на Франция. Двата тима си размениха по една победи след първия ден, но САЩ поведе с 2:1 днес. Шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс победи Кристина Младеновия с 6:2, 6:0 за 54 минути.