Хофенхайм пак разката РБ (Лайпциг)

Хофенхайм нанесе тежка загуба на РБ (Лайпциг), след като го разгроми с 5:2 на неговия стадион в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата. С този успех съставът на Юлиан Нагелсман задмина днешния си съперник в класирането и вече е на 2 точки от участие в Шампионската лига. За тима от Източна Германия това е трети пореден мач без победа, но в същото време и Айнтрахт (Франкфурт) се издъни, което остави РБ в топ 6. Това е нов изразителен триумф за играчите от Зинсхайм, след като през есента те спечелиха първия мач с 4:0.

Силната форма на Хофе и слабата такава на Разенбалшпорт бяха в основата на изразителния резултат. Гостите наказаха две индивидуални грешки за първите два гола - реализирани от Марк Ут (14’) и Серж Гнабри (35’), а заключителните секунди на полувремето Павел Кадержабек докара нещата до 3:0.

Всичко приключи окончателно две минути след подновяването на играта, когато Емил Форшберг от отбора на Лайпциг си изкара директен червен картон.

Последва греда на Наби Кейта и автогол на Оливер Бауман след шута, но никой не допускаше, че може да се стигне до сензация. Секунди след намаляването на резултата Марк Ут (59’) вкара още веднъж за Хофе, а в 64-ата минута Лукас Руп също намери пътя към мрежата на домакините.

Две минути преди края Адемола Луукман успя за малко да събуди позаспалите трибуни с атрактивен пробив и пас към Дайочанкуле Упамекано на празна врата за крайното 2:5.