Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Хеттрик на Крамарич остави Хофе в битката за ШЛ (видео)

Финалният спринт на Хофенхайм към местата, даващи право на участие в Шампионската лига, продължава. Отборът на Юлиан Нагелсман не сбърка срещу застрашения от изпадане Хановер 96 и вече е 4-и в Бундеслигата, измествайки от тази позиция Байер (Леверкузен). И трите гола за успеха с 3:1 отбеляза Андрей Крамарич, а две от тях бяха истински шедьоври. За гостите се разписа Кенан Караман.

Хофе започна силно и в 16-ата минута поведе, но голямата заслуга за гола беше на халфа на Хановер Салиф Сане. Той върна лошо топката към вратаря Филип Тшаунер, пръв до нея стигна Серж Гнабри, а след паса на германския национал към Крамарич прошка нямаше.
Гостите изравниха десетина минути по-късно, когато Пирмин Швеглер проби по аутлинията и центрира към Караман, а за него не бе трудно да вкара на празна врата.

Второто полувреме показа, че Хофенхайм е по-класният отбор. В 50-ата минута Крамарич посрещна топката от въздуха след центриране от корнер и я заби под гредата - 2:1. Хърватският национал успя да вкара и още по-красив гол, с който довърши гостите. В 86-ата минута той получи дълъг пас от Нико Шулц, овладя на гърди и майсторски прехвърли Тшаунер.

Крамарич вече има 12 попадения през сезона, а третата поредна победа на Хофе позволи на тима да събере 52 точки. Третият Борусия (Дортмунд) е с 54, а Байер (Леверкузен) има 51.