Хофенхайм показа на Кьолн, че няма място в елита

Хофенхайм продължава с положителните резултати в Бундеслигата, след като разгроми Кьолн с 6:0 у дома в среща от 28-ия кръг и се доближи на 3 точки до участие в Лига Европа. Това беше пети пореден мач без загуба за състава на амбициозния Юлиан Нагелсман, а резултатът говори за разликата в класите този следобед.

Преотстъпеният от Байерн (Мюнхен) Серж Гнабри даде началото със забележителен пробив в 23-ата минута, завършил с неспасяем шут под гредата.

Гостите, които се борят за спасението си, долу-горе се държаха преди почивката, като дори бяха близо до изравняването в 38-ата чрез Доминик Хайнц, но Оливер Бауман спаси.

През второто полувреме обаче “козлите” рухнаха. Още в 47-ата минута Гнабри удвои преднината на Хофе, а до 65-ата резултатът вече беше набъбнал до 5:0 след две попадения на Марк Ут и едно на Лукас Руп между тях.

В 73-ата Стивен Цубер се възползва от втора асистенция на Ут, за да направи 6:0.

И докато Хофенхайм не е далеч от класиране за европейските турнири, то Кьолн продължава да бъде на 5 точки от спасителната зона, а до края остават само шест кръга.