Челси запази надежди за Шампионската лига (видео)

Отборът на Челси постигна важна победа с 2:1 в гостуването си на Бърнли от 31-ия кръг в Премиър лийг. Спечелените три точки на "Търф Моор" запазиха шансовете на лондончани да се доберат до топ 4 и участие в Шампионската лига, след като стопиха изоставането си от четвъртия Тотнъм на 5 точки. Автогол на Кевин Лонг в 20-ата минута даде преднина на гостите, но Ашли Барнс изравни с куриозен гол в 64-ата минута. Авторът на победното попадение за лондончани бе Виктор Моузес в 69-ата минута.

Домакините излязоха с дуото Крис Ууд и Ашли Барнс в атака. Аарън Ленън и Йохан Гудмундсон пък действаха на двете крила.

Антонио Конте противопостави доста атакуваща схема на игра с трима в предни позиции в лицето на Алваро Мората, Оливие Жиру и Педро Родригес. Нголо Канте и Тиемуе Бакайоко пък движеха играта в средата на терена.

Срещата започна в по-спокойно темпо и първата по-интересна ситуация в мача дойде в 8-ата минута, когато Оливие Жиру падна в наказателното поле и поиска дузпа за изблъскване в гръб от защитник на домакините, но съдията не обърна никакво внимание на претенциите му.

В 11-ата минута гостите отново организираха интересна атака. Мoрата бе изведен на скорост, напредна и стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси.

В 20-ата минута Челси поведе в резултата. Виктор Моузес напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където топката Ник Поуп изби топката в тялото на Кевин Лонг и след това тя се озова в собствената му врата за 0:1.

В 29-ата минута Педро пробва точността си от фаул, но без особен успех.

В 32-ата минута Жиру пусна извеждащ пас за Мората, който с едно докосване опита да прехвърли вратаря, който обаче излезе предвидливо и блокира удара му.

В 40-ата минута Канте си освободи пространство и отправи силен удар по посока на вратата, но над напречната греда.

В 55-ата минута Челси пропусна може би най-доброто си положение в мача. Мората изскочи на скорост зад защитата, но останал очи в очи с вратаря стреля покрай вратата.

В 60-ата минута Моузес бе оставен да напредне с топка в крака, след което да отправи удар по посока на вратата, но Поуп бе заел добра позиция и улови уверено.

В 64-ата минута от нищото Бърнли успя да възстанови равенството с куриозен гол. Гудмундсон опита силен удар извън наказателното поле, топката обаче срещна петата на Барнс и изълга Тибо Куртоа, за да се търкулне във вратата му.

В 68-ата минута удар на Емерсон бе спасен от Поуп. Само минута по-късно Виктор Моузес получи в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл на вратата вкара за 1:2.

В 73-ата минута появилият се преди секунди в игра Сам Воукс отправи удар с глава след корнер, но право в ръцете на Куртоа.

До края гостите контролираха събитията на терена и не позволиха на съперника да организира финален щурм в търсене на изравняването.

С този успех Челси събра актив от 63 точки и за момента остава на 5-ата позиция. Бърнли пък приключи победната си серия и с 52 точки остава на 7-ото място в таблицата.