Блестящо изпълнение на Жиру и резервата Мората пратиха Челси на финал (видео)

Челси се класира за втора поредна година за финала в Купата на Англия след победа с 2:0 над Саутхамптън. В началото на второто полувреме Оливие Жиру изведе “сините” напред, след като развинти няколко защитници на съперника. В 82-ата минута влезлият като резерва Алваро Мората направи 2:0. “Светците” удариха греда шест минути преди края.

Така Челси ще спори за трофея срещу Манчестър Юнайтед, който вчера отстрани Тотнъм, на “Уембли“ на 19 май.

Двата отбора започнаха във вихрено темпо и се хвърлиха в атаки, но “сините” бяха далеч по-агресивни и креативни. Още в петата минута Еден Азар отправи опасен удар, минал над вратата. Малко по-късно Вилиан разтресе горната греда. Азар проби през центъра и пусна към бразилеца, който отправи много хубав удар, като само гредата спаси “светците”.

Отборът на Конте имаше тотално превъзходство и организираше атака след атака, но не стигаше до гол. Положенията пред вратата на Саутхамптън не завършваха с точни удари. В 26-ата минута “светците” стигнаха до първи удар към Кабайеро, който се справи с изстрел на Лемина.

Челси - Саутхамптън@@@

В самото начало на второто полувреме Челси поведе след блестящо изпълнение на Оливие Жиру. Французинът получи топката от Азар и успя да финтира трима защитници на съперника на малко разстояние, след което преодоля и вратаря. Устремът на лондончани продължи и секунди по-късно след отлична контраатака Азар пропусна да удвои преднината на “сините”.

Саутхамптън можеше да отговори в 53-ата минута. Тогава Остин намери великолепно Лонг през защитата на Челси, но първото докосване на нападателя не бе добро и той пропусна шанса.

Марк Хюз се опита да промени нещо, като пусна в игра Тадич и Редмънд, а Саутхамптън заигра по-атакуващо. В 72-ата минута именно Редмънд стреля, а Кабайеро бе тръгнал към другия ъгъл. Вратарят успя да се обърне и да спаси. Секунди по-късно топката сякаш мина голлинията, след като Остин притисна Кабайеро, но съдията реши, че това е нарушение срещу вратаря.

Десет минути преди края Конте извади Жиру и пусна Мората, а две минути по-късно испанецът реши мача. След центриране на Аспиликуета бившият нападател на Реал Мадрид и Ювентус се разписа след удар с глава и удвои аванса на лондончани.

Челси - Саутхамптън 2:0@@@

Последваха вълнуващи минути, тъй като Саутхамптън се хвърли в отчаяни атаки, което отвори много пространства за контраатаките на съперника. В 84-ата минута Остин бе изведен отдясно и стреля отлично по диагонала, но топката се удари в гредата. Последваха няколко добри бързи атаки на тима на Конте и Мората на два пъти пропусна да се разпише за втори път в срещата.

ЧЕЛСИ - САУТХАМПТЪН 2:0
1:0 - Жиру (46)
2:0 - Мората (82)