Страхотна задна ножица шокира Юве и завърза интригата в Серия "А"

Отборът на Кротоне поднесе изненадата в 33-ия кръг на Серия "А", завършвайки наравно (1:1) с Ювентус. Попаденията отбелязаха Алекс Сандро в 17-ата минута и Сими Нванкво в 65-ата минута със страхотна задна ножица. С този резултат Юве запази лидерската си позиция в Серия "А", но допусна скъсяване на преднината си до 4 точки след днешния успех на Наполи.

Футболистите на Масимилиано Алегри започнаха двубоя по-силно, налагайки доминацията си в средата на терена. В 17-ата минута Ювентус поведе в резултата чрез Алекс Сандро, който засече с глава добро центриране отляво на Дъглас Коща.

Гостите отговориха с две скоростни атаки по крилата, в които бе замесен Муса Диаби, но до изравнително попадение така и не се стигна. В следващите минути темпото на игра значително спадна, а действията се развиваха главно в центъра на терена. В 32-ата минута Гонсало Игуаин се пребори със защитник на домакините и тръгна мощно към наказателното поле на Алекс Кордас. Аржентинецът стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и стражът на Кротоне улови.

Ювентус с грешна стъпка срещу Котроне@@@

Три минути по-късно Клаудио Маркизио пусна прецизен пас към Игуаин зад гърба за защитата, но нападателят не успя да овладее топката. В 37-ата минути Стефано Стураро допусна да бъде преминат прекалено лесно от Бруно Мартела, който не успя да центрира към свой съотборник. Солова акция на Дъглас Коща в 43-ата минута завърши с изстрел на бразилеца в аут. В ответната атака Сими Нванкво пропиля златна възможност за Кротоне, стреляйки от непосредствена близост в ръцете на Войчех Шчесни. Това бе и последната възможност за един от двата отбора през първото полувреме на срещата.

И през втората част възпитаниците на Валтер Дзенга заложиха за центрирани топки в наказателното поле на Юве. В 47-ата минута Мартела центрира към Сими Нванкво, но Алекс Сандро изпревари нигерийския нападател. Минути по-късно Отново Мартела нахлу остро отляво и стреля, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на Шчесни.

В 57-ата минута Меди Бенатия върна топката към своя вратар, а Шчесни улови кълбото в ръце, което принуди съдията на двубоя Микеле Фабри да отсъди върната топка в полза на домакините. С изпълнението на нарушението се натовари Адриан Стоян, който подаде на Давиде Фараони. Последният стреля силно, но в Шчесни.

В 65-ата минута Кротоне изравни на Юве след страхотно изпълнение на задна ножица от Сими Нванкво, който се възползва от добро подаване на Марчело Трота. Пет минути по-късно Блес Матюиди опита късмета си със силен изстрел извън наказателното поле, който бе насочен в горния десен ъгъл на Алекс Кордас. Стражът на домакините обаче бе на висота и с плонж изби в ъглов удар. С навлизането в заключителните минути на двубоя Ювентус затегна обръча около наказателното поле на Кротоне.

err2

Футболистите на Валтер Дзенга опитаха да накъсат играта със серия нарушения в близост до наказателното си поле, от които обаче не се стигна до нищо по-опасно пред Кордас. До самия край на срещата Юве опитваше да вкара така важния втори гол, но не успя и завърши наравно във визитата си на Кротоне.