Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Марсилия продължава битката с Лион за ШЛ (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия стигна до трудна победа с 3:2 над Троа в мач от 33-ия кръг на Лига 1. ОМ губеше с 1:2 до 75-ата минута, но в крайна сметка стигна до успеха. Самюел Грандир откри за домакините още в първата минута, но в 11-ата Клинтън Нжие изравни. 40-годишният Бенжамен Ниве даде преднина на Троа за втори път малко след подновяването на играта през втората част. В 75-ата Костас Митроглу направи 2:2, а пет минути преди края на срещата Флориан Товен донесе трите точки за Марсилия.

Така ОМ продължава борбата за класиране в Шампионската лига догодина. Играчите на Руди Гарсия се изравниха с Лион. Двата тима имат по 66 точки, като само по-добрата голова разлика праща “хлапетата” на третото място за момента. Троа от своя страна продължава битката си за оцеляване. В момента тимът е в опасната зона с 29 точки - колкото има и Лил. Първият спасяващ се Тулуза пък е с 30.