Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Урал отново не се предаде, Хичо с асистенция (видео)

Новакът Тосно и Урал завършиха 2:2 във вълнуващ мач от 25-ия кръг на руската Премиер лига. Павел Погребняк на два пъти извеждаше домакините напред в резултата, но с голове на Владимир Илин и Отман Ел Кабир Урал стигна до равенството. Българският халф Николай Димитров подаде за първия гол на тима от Екатеринбург, който и срещу Рубин в миналия кръг изоставаше в резултата, но взе точка. Тогава Хичо пропусна дузпа, а днес беше сред най-добрите в състава на Александър Тарханов.

След три поредни загуби Тосно се свлече на предпоследното място и двубоят с Урал беше добра възможност да изплува над опасната зона. Отборът се завърна на "Петровский" в Санкт Петербург и можеше да разчита на по-сериозна подкрепа, отколкото в Саранск. Старши треньорът Дмитрий Парфьонов отново избра схема с един нападател в лицето на ветерана Павел Погребняк и именно бившият национал откри резултата след само 6 минути игра. Вагиз Галиулин центрира на близката греда и Погребняк показа класата си - 1:0.

И двата тима действаха открито, което направи мача интересен. В 36-ата минута Погребняк се сдърпа с бившия халф на ЦСКА Петрус Бумал, като и двамата получиха жълти картони от рефера Артьом Чистяков. Малко след това гостите изравниха. В основната на попадението беше Николай Димитров. Той изпревари в наказателното поле Евгений Чернов и подаде на Илин, който не остави шанс на Давид Юрченко.

В началото на второто полувреме отново Илин беше близо до гола, но Юрченко спаси. В 57-ата минута Бумал фаулира в наказателното поле Резиуан Мирзов, а Погребняк реализира дузпата и вече има 3 гола, откакто се присъедини към Тосно през зимата.
Урал отново трябваше да търси начин да се върне в двубоя. Ел Кабир направи един пропуск, но в 87-ата минута коригира мерника си и се разписа за 2:2. Авторът на първия гол Илин този път асистира на холандеца, като му свали топката с глава. Мачът можеше да има драматична развръзка, а Погребняк да оформи хеттрик, но негов удар в добавеното време срещна гредата.

Урал е 9-и в класирането с 30 точки, а Тосно е на 15-о място с 24, колкото има и Анжи преди домакинството си на шампиона Спартак (Москва).