Спартак (М) не сбърка, интригата за титлата е жива (видео)

Шампионът Спартак (Москва) продължава силната си серия перз пролетта и вече се доближи само на 2 точки от лидера Локомотив (Москва). Днес тимът на Масимо Карера се наложи с 2:1 над новака Тосно, а головете отбелязаха бразилците Фернандо и Луис Адриано. Точен за гостите беше Павел Погребняк, който е бивш футболист на Спартак.

В края на първото полувреме Фернандо с перфектно изпълнен фаул от около 30 метра направи безпомощен стража на Тосно Давид Юрченко. Резултата се запази непроменен до 75-ата минута, въпреки че положения не липсваха и пред двете врати. Тогава Куинси Промес показа техника в наказателното поле и центрира към Зе Луиш, който бе блокиран, но топката отиде в Луис Адриано и той се разписа за 2:0.

В 80-ата минута Иля Кутепов извърши нарушение в наказателното поле срещу Паел Погребняк и самият той превърна дузпата в гол.

Третото поредно поражение остави Тосно на предпоследното 19-о място в класирането с 23 точки, колкото има и Анжи.