Деветима от Сасуоло измъкнаха точка от Киево (видео)

Отборите на Киево и Сасуоло завършиха наравно 1:1 в отложена среща от 27-ия кръг на Серия А, играна на “Маркантонио Бентегоди”. Головете вкараха Емануеле Джакерини (72’) за домакините и Франческо Касата (95’) за гостите, които завършиха двубоя с двама човека по-малко.

Сасуоло остана с намален състав още в 27-ата минута, когато Клод Аджапонг получи директен червен картон. След това липсваха интересни ситуации до 72-ата минута, когато Джакерини откри резултата в полза на Киево с удар в долния десен ъгъл на вратата.

Положението за гостите се утъжни в 84-ата минута, тъй като Франческо Магнели си изкара втори жълт и съответно червен картон и така те заиграха едва с деветима човека. “Летящите магаренца” вече се виждаха победители, когато в петата минута от добавеното време Касата от пряк свободен удар ги попари и в крайна сметка Сасуоло успя да открадне точката.

Така двата отбора остават с равен брой точки - 29, като Киево е на 14-а позиция, а Сасуоло е на 16-ата.