Селтик гази, Абърдийн настигна Рейнджърс (видео)

Шампионът Селтик вече има аванс от 12 точки на върха в първенството на Шотландия. "Детелините" спечелиха с лекота домакинството си на Рос Каунти с 3:0 и са все по-близо до поредната титла.

Звездата Муса Дембеле откри от дузпа в 25-ата минута, а червен картон на Андрю Дейвис от гостите улесни задачата на тима на Брендън Роджърс. Другите голове бяха дело на Скот Армстронг (48') и Том Рогич (60').

Феновете на Глазгоу Рейнджърс нямаха поводи за радост в съботния следобед, защото любимците им стигнаха само до 2:2 с Мадъруел. Домакините набързо поведоха с 2:0, а в началото на второто полувреме Джеймс Таверниър и Джейми Мърфи изравниха за Рейнджърс.

От грешната стъпка на Джърс се възползва Абърдийн. "Доновете" победиха Сейнт Джонстън с 4:1 и се изравниха по точки с отбора от Глазгоу в битката за второто място.