Уест Бромич продължава да затъва, а Бърнли мечтае за Европа

Отборът на Уест Бромич все повече се приближава към Чемпиъншип, след като допусна 8-а поредна загуба. Това се случи в домакинството на Бърнли от 32-ия кръг в Премиър лийг. "Торбаланите" паднаха с 1:2 на свой терен и шансовете им за оставане в елита стават все по-илюзорни. В същото време пък този успех приближи гостите на две точки от топ 6 и участие в Европа през следващия сезон.

Бърнли вкара по едно попадение в двете полувремена. Резултатът в мача откри Ашли Барнс с красив гол с акробатичен удар, засичайки центриране отдясно на Аарън Ленън в 22-ата минута.

В 74-ата минута Крис Ууд бе изведен в наказателното поле, първият му удар бе спасен от вратаря, но при втория опит австралиецът не сгреши за 0:2.

В 84-ата минута домакините стигнаха до почетен гол. Хосе Саломон Рондон се разписа във вратата на Бърнли, но попадението бе спорно, тъй като в същото време на терена лежеше контузен футболист на гостите, а играта не бе спряна.

Все пак Бърнли заслужено се поздрави с успеха и събра актив от 46 точки, като заема 7-ото място във временото класиране. Уест Бромич остава на дъното на таблицата с 20 точки в актива си.