Жирона прекъсна серия от шест поредни домашни победи

Отборите на Жирона и Леванте направиха 1:1 в първи мач от 30-ия кръг в Ла Лига. Гостите от “Сиутат де Валенсия” регистрираха седма точка в последните три срещи и имат преднина от седем точки пред 18-ия Лас Палмас. Същевременно каталунците изпуснаха да изпреварят Севиля в борбата за евроместата, след като прекъснаха великолепната си поредица от шест поредни победи на “Монтиливи”.

В шестата минута Алекс Гранел поиска дузпа заради игра с ръка на Емануел Боатенг. След почивката беше по-интересно, като първо Джеферсон Лерма и Боатенг изпуснаха да вкарат за “гранотас”. В 54-ата Гранел реализира страхотен гол след удар извън наказателното поле, при който топката влетя около сглобката. Две минути по-късно Кристиан Стуани пропусна сам срещу вратаря. Тимът на Пако Лопес изравни в 68-ата минута чрез Хосе Моралес. Секунди преди удара полузащитникът беше в засада, останала незабелязана от страничния съдия.