Икарди и Интер летят към ШЛ преди сблъсъка с Милан

Отборът на Интер загря с разгром за дербито с Милан. "Нерадзурите" разбиха с 3:0 Верона в мач от 30-ия кръг на Серия "А" пред 60 000 тифози на "Джузепе Меаца". Отново капитанът Мауро Икарди беше главно действащо лице, като отбеляза две попадения. Той беше точен първо в 40-ата секунда, а след това и в 49-ата минута. Иван Перишич (13) пък вкара за 2:0, хърватинът асистира и за другите две попадения на "нерадзурите".

Двубоят стартира с едноминутно мълчание в памет на бившия треньор Емилиано Мондонико, който почина на 71 години преди няколко дни. Секунди преди началото на мача 60 000 души поздравиха своя капитан с маска, изобразяваща неговия лик, след като вкара срещу Сампдория (5:0) гол №100 за клуба и стана шестият най-млад футболист, който е вкарал над 100 гола в Серия "А".

Капитанът Икарди беше точен още в 40-ата секунда, след като получи топката от Иван Перишич.

Хърватинът хвърли тъч, който защитата на гостите проспа и за аржентинеца не беше проблем да вкара своя 101-и гол за клуба и общо 104-и в калчото.

Иван Перишич удвои в 13-ата минута. Той беше изведен зад защитата на гостите, след което с десния крак вкара своя девети гол в шампионата.

Втората част започна с нов гол за Икарди, който вкара за 3:0 в 49-ата минута, като аржентинецът отново се възползва от асистенция на Перишич. Нападателят има вече 24 гола през този сезон. Деветката на "черно-сините" беше изпратен с аплодисменти при смяната му в 65-ата минута. На негово място влезе Едер, който пропусна на два пъти да вкара четвърти гол.

Мохамед Салим Фарес удари гредата на домакините в 72-ата минута, а Антонио Кандрева също нацели гредата в 83-ата минута. В последната минута вратарят на Верона Николас фаулира Едер, като получи директен червен картон, а домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Фарес застана на вратата, тъй като Фабио Пекия беше направил три смени.

До гол не се стигна, а Интер има вече 58 точки, като е само на две точки от третия в класирането Рома.

Играчите на Лучано Спалети надиграха категорично гостите, като дори пропуснаха да вкарат още голове. Така "нерадзурите" влизат с високо самочувствие преди дербито с Милан в сряда, което е изключително важно за крайното класиране.