Нова домакинска издънка за Унгария (видео)

Шотландия изненада Унгария и спечели контролата между двата тима в Будапеща с 1:0. Това беше първа победа за селекционера Алекс Маклийш във втория му период начело на "гайдарите". Успехът донесе Мат Филипс в 48-ата минута с дебютното си попадение за националния отбор.

Унгарците отново разочароваха, след като преди няколко дни загубиха у дома и от Казахстан. Съставът на Жорж Леекенс не създаде много положения, а шотландците контраатакуваха опасно. В 40-ата минута Райън Фрейзър беше фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, но Чарли Мългрю пропусна дузпата.

Гостите обаче стигнаха до гол малко след началото на второто полувреме. Атаката се разви по десния фланг и никой от защитниците на Унгария не изчисти топката, която стигна до Филипс. Нападателят на Уест Бромич подложи левия си крак и направи безпомощен Петер Гюлаши.

УНГАРИЯ - ШОТЛАНДИЯ 0:1
0:1 М. Филипс (48)