Прекъснаха баскетболно дерби в Македония заради инциденти с феновете

Дербито от 19-ия кръг на македонското първенство между Работнички и МЗТ Скопие беше прекратено 3:18 минути преди края на третата част при резултат 62:50 за домакините заради инциденти с феновете на двата отбора. Привържениците хвърлиха различни предмети на терена, след което нахлуха на игрището, а официалните лица взеха решение да прекратят мача и той да се доиграе в неделя, но през празни трибуни.

Българският национал Чавдар Костов започна като титуляр за Работнички и за 25:35 минути записа 17 точки, 6 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.

Работнички е лидер в класирането без загуба до момента след 18 кръга от сезона, а МЗТ Скопие заема третата позиция с 13-5.

Отборът на Шоле, с българина с френски паспорт Илиан Евтимов в състава си, загуби гостуването си на Лимож с 60:67 точки в мач от 23-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция.
Евтимов игра 17 минути като резерва и завърши с 3 точки, 2 борби и 1 отнета топка.
Шоле заема 13-о място във временното класиране с актив от 10 победи и 13 загуби.