Бордо не спира да буксува

Отборът на Бордо записа пети мач без успех в Лига 1 и мечтите за европейско участие догодина започват да се изпаряват лека-полека. В мач от 30-ия кръг на френския шампионат жирондинците загубиха с 0:2 като домакин от Рен.

След нулево първо полувреме бретанците стигнаха до успеха през втората част. Младокът Исмаила Сар откри в 49-ата минута, а малко преди края Йоан Гуркюф огорчи бившия си тим за втори път. Бившият национал се възползва от пас с пета на Уахби Хазри в наказателното поле и с техничен удар подпечата успеха на тима си.

По този начин Бордо вече се смъкна до девето място в подреждането с актив от 37 точки. Рен от своя страна е в добра форма и вече е пети с 45, което може да изведе тима до евротурнирите за идния сезон.