Хофенхайм не даде на Аугсбург да помръдне

Хофенхайм постигна заслужен успех с 2:0 при визитата си на Аугсбург в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата и се доближи на три точки до зона “Европа”. Гостите нито за миг не оставиха съмнение, че са по-добрият отбор и парираха опитите на съперника да стигне поне до реми.

В първия половин час Хофе пропусна няколко чисти положения, преди точно в 30-ата минута Андрей Крамарич да забие красиво попадение с глава.

Шест минути след началото на второто полувреме Крамарич и Гнабри отново надиграха защитата на Аугсбург, като този път точен беше преотстъпеният от Байерн (Мюнхен) футболист.

В 70-ата минута съдиите правилно видяха “тънката” засада на Шон Паркър, заради което не зачетоха попадението му в мрежата на Хофенхайм. В 82-ата Михаел Грегорич пропусна да реализира за баварците от добра ситуация.

Аугсбург е в негативна серия от само една точка в последните си четири мача и вече е на девета позиция.