"Анти-Попов" планът на Спартак успя (видео)

Шампионът Спартак (Москва) остава в битката за титлата. Отборът на Масимо Карера надви с 2:1 като гост Рубин и излезе на второ място в класирането, доближавайки се на 5 точки от водача Локомотив (Москва). Спартаковци се бяха подсигурили, за да не може Ивелин Попов да играе срещу тях, но въпреки това победата не дойде лесно. осигури я Луис Адриано в 81-ата минута.

Заложената клауза в договора за преотстъпване на Ивелин Попов даваше право на Рубин да го използва в двубоя срещу Спартак само при условие, че плати 3 млн. евро. Естествено, това означаваше, че българинът ще трябва да почака за дебюта си на "Казан-Арена", а Курбан Бердиев отдавна беше наясно, че няма да може да използва най-креативния си футболист срещу шампионите. Опитният наставник изненадващо заложи на двама нападатели като мястото на Попето в предни позиции зае Вячеслав Подберьозкин, който донесе победата срещу Тосно в миналия кръг.
Спартак пристигна в Казан без няколко основни играчи, начело с Куинси Промес и Зе Луиш. Софиан Хани започна като офанзивен халф зад централния нападател Луис Адриано, а по двете крила действаха Аалександър Самедов и Роман Зобнин.

Мачът се игра при много студено време, а гостите поведоха в средата на първото полувреме след груба грешка на Сесар Навас. Испанският ветеран се размина с топката и тя се озова в Хани, който първоначално бе спрян от Сослан Джанаев, но от втория опит откри резултата с дебютното си попадение за Спартак.
В 26-ата минута Хани изведе Зобнин на чиста позиция, но вратарят на Рубин спаси. Секунди след това Джанаев парира и силен удар на Денис Глушаков. Защитата на казанци често грешеше и в края на полувремето като по чудо не получи втори гол. Този път шанс се откри пред Луис Адриано, но отново Джанаев показа забележителен рефлекс.

След почивката Рубин нямаше друг избор, освен да започне да играе по-рисковано. В 55-ата минута Руслан Камболов можеше да изравни, но Александър Селихов внимаваше. Малко по-късно обаче неостаряващият Гьокдениз Карадениз центрира към Кристиан Нобоа и еквадорецът с глава се разписа за 1:1.
Казанци продължиха да търсят пълния обрат и не бяха далеч от него. В 69-ата минута Рифат Жемалетдинов изскочи очи в очи със Селихов, но великолепен шпагат на Иля Кутепов му попречи да опъне мрежата. В 81-ата минута Самедов подаде на Луис Адриано, той технично финтира защитник и с много прецизен удар отново изведе Спартак напред. Рубин не се предаде и Нобоа нацели гредата в 86-ата минута, а в края резервата Педро Роча пропусна да вкара трети гол за гостите.

В следващия кръг Спартак приема на "Откритие Арена" новака Тосно, а Рубин, вече с Ивелин Попов, ще гостува на Урал на Николай Димитров.