Арсенал напомни, че може да играе (видео)

Феновете на Арсенал от доста дълго време не бяха виждали отборът да постигне убедителна победа и да демонстрира отлична игра. Отборът на Венгер изигра силен мач и спечели с 3:0 домакинството си срещу Уотфорд. Лондончани доминираха от началото и в осмата минута Мустафи откри резултата. След почивката Обамеянг направи 2:0 след подаване на Мхитарян, а нападателят намери арменеца за третото попадение в мача. Гостите пропуснаха дузпа при 2:0, след като Дийни не успя да преодолее Чех и вратарят записа мач номер 200, в който не допуска гол във Висшата лига.

След успеха Арсенал изостава на 10 точки от четвъртия Тотнъм, който играе по-късно днес, и на 8 точки от Челси. Уотфорд е на десето място с актив от 36 точки.

Арсенал започна силно домакинството си на Уотфорд пред полупразния “Емиратс”. Още в третата минута Обамеянг бе изведен отлично от Йозил. Изстрелът на нападателя обаче бе отклонен от вратаря на гостите Карнезис и топката не се озова в мрежата. Това се случи в осмата минута, когато Мустафи засече с глава центриране от фаул на Йозил и откри резултата.

Голяма част от феновете бойкотират отбора и на стадиона има много празни места. Привържениците са разочаровани от слабото представяне на Арсенал във втори пореден сезон, а много от тях искат оставката на Арсен Венгер.

Добрите минути за домакините продължиха и след нова отлична атака топката бе пусната към Обамеянг, но той не успя да я засече. В 28-ата минута Йозил се измъкна от защитата на гостите, но не успя да преодолее вратаря, като стреля близко до него и Карнезис успя да отрази. Малко преди това Уотфорд стигна до най-доброто си положение. Ричарлисън стреля от фаул, топката отиваше в левия ъгъл на Чех, но вратарят се справи. Топката се озова в Роберто Перейра, който бе напълно непокрит в наказателното поле, но той стреля много неточно.

Гостите можеха да изравнят в самия край на първото полувреме. Чех трябваше да се намесва след удар с глава на Ричарлисон, а след последвалия ъглов удар защитата на Арсенал й трябваше известно време, за да се ориентира и да се справи със ситуацията.

След почивката лондончани спокойно изчакаха своя момент и нанесоха удар в 59-ата минута. Мхитарян напредна и изведе Обамеянг, който заобиколи вратаря и прати топката в мрежата, отбелязвайки третия си гол за Арсенал. Секунди по-късно Уотфорд можеше да намали, след като получи дузпа. Младият Мейтланд-Найлс събори Перейра, но Трой Дийни не успя да се разпише от бялата точка.

Тимът на Венгер стигна до трето попадение в 77-ата минута. След центриране отляво, топката стигна до Обамеянг, който отклони за Мхитарян и той направи резултата 3:0. Секунди по-късно арменецът напусна терена, като бе заменен от Джак Уилшър.

АРСЕНАЛ - УОТФОРД 3:0
1:0 - Мустафи (8)
2:0 - Обамеянг (59)
3:0 - Мхитарян (77)