Краси Георгиев и Равена взеха гейм на Перуджа в 1/4-финал №1 (видео)

Волейболният отбор на Бундже (Равена), където играе българският център Красимир Георгиев, стартира със загуба в плейофите на италианската Суперлига. Волейболистите на Равена взеха гейм, но отстъпиха като гости на победителя в редовния сезон - Сър Сейфти Конад (Перуджа), с 1:3 (25:20, 24:26, 26:28, 19:25) в мач №1 от 1/4-финалите, игран късно снощи пред над 2000 зрители в зала "Пала Еванджелисти".

По този начин "червените дяволи" поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е следващата неделя (18 март) от 19,00 часа българско време в Равена.

Красимир Георгиев игра цял мач като титуляр за своя тим и се отчете с 6 точки (1 блок и 56% ефективност в атака)

. Най-резултатен за Равена бе френският национал Никола Марешал със страхотните 25 точки (4 аса, 54% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане). Австриецът Паул Бухегер завърши с 20 точки (1 блок, 3 аса и 47% ефективност в атака), но и това не помогна за успех.

За Перуджа сръбският ас Александър Атанасийевич, който се появи като резерва във втория гейм, стана най-резултатен със 17 точки (1 блок и 57% ефективност в атака) за победата. Иван Зайцев добави още 15 точки (2 блока, 1 ас, 55% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) за успеха. Въпреки това, за най-полезен играч (MVP) на мача бе обявен либерото на тима Масимо Колачи.

СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) - БУНДЖЕ (РАВЕНА) 3:1 (20:25, 26:24, 28:26, 25:19)