Лестър засили УБА и Пардю по нанадолнището (видео)

Лестър разгроми с 4:1 Уест Бромич като гост и още повече усложни ситуацията на "дроздовете" и техния мениджър Алън Пардю. Отборът вече е на осем точки от спасителната зона, осем кръга преди края. Домакините поведоха в осмата минута, когато Хосе Саломон Рондон засече отблизо ниско центриране на Оливър Бърк. Лестър изравни със зрелищен гол на Джейми Варди (21'), който засече от въздуха технично центриране на Риад Марез. Самият Марез направи пълен обрат в 62-рата минута, когато завърши хладнокръвно, след като бе изведен от Келеши Иеанашо. Бившият нападател на Манчестър Сити вкара трети гол за Лестър, засичайки с глава центриране на Бен Чилуел. В добавеното време Висенте Ибора оформи крайния резултат. Испанецът засече с глава центриране от корнер.

Уест Бромич е на последно място с 20 точки, като до края "дроздовете" имат мачове с Ливърпул, Манчестър Юнайтед и Тотнъм, което прави надеждите им за спасение съвсем малки. Лестър заема осма позиция с 40 пункта.