Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Петко Христов и компания удариха Ювентус в памет на Астори

Родният талант на Фиорентина Петко Христов, който попадна в групата за мача с Беневенто в Серия "А", игра пълни 90 минути за успеха с 2:0 над втория тим на Ювентус. Защитникът беше титуляр за 19-годишните таланти на "виолетовите", които победиха с 2:0 примаверата на Юве в мач от 23-ия кръг на първенството.

Двата тима играха с черни ленти, а преди срещата имаше минута мълчание в памет на загиналия внезапно капитан на домакините Давиде Астори. Именно неговата фланелка беше подарена на гостуващите футболисти, които пък поднесоха венец пред "Артемио Франки" преди мача.

Капитанът на втория тим на Ла Виола Пиерлуиджи Пинто вкара първия гол с глава, като посвети попадението си на Астори, като демонстрира пред тифозите фланелката с №13 на Астори. Това се случи в 21-ата минута, а малко след това Гори с левия крак вкара за 2:0.

През втората част Христов и компания можеха да вкарат и трети гол, а накрая и Ювентус се размина с едно попадение. Така Фиорентина остана на четвърто място с 40 точки, докато Ювентус е осми с 33 точки.