Аржентинска магия качи Ювентус на върха! (видео+снимки)

Oтборът на Ювентус постигна лесен успех с 2:0 над Удинезе в среща от 28-ия кръг на Серия "А". Попаденията за "черно-белите" реализира Пауло Дибала. Изключително силен мач направи и другият аржентинец Гонсало Игуаин, който спечели фаула при първия гол и асистира за второто на героя в днешната среща.

Тимът на Масимилиано Алегри вече е лидер в Серия "А", след като изпревари Наполи с две точки. Страхотната серия на "бианконерите" продължава. Юве все още не е допуснал гол като домакин от ноември.

Формата на Удине е много противоречива. Съставът на Масимо Одо е в серия от четири поредни загуби.

Минути преди началото на срещата, звездата на "черно-белите" Гонсало Игуаин, бе награден за играч на месец февруари.

Двубоят в Торино започна с минута мълчание и ръкопляскане в знак на почит към доскорошния капитан на Фиорентина Давиде Астори, който почина внезапно преди седмица в хотелската си стая в Удине. Най-емоционален в този момент бе легендата Джанлуиджи Буфон, който се разплака на резервната скамейка.

Първата интересна ситуация дойде след само 120 секунди игра. Якуб Янкто напредна мощно отдясно, но там капитанът на Юве Джоржо Киелини направи нарушение срещу атакуващия играч на гостите. Али Аднан стреля страхотно от фаул, но Шчесни се намеси, избивайки кълбото в ъглов удар.

През първите 15 минути на срещата "старата госпожа" контролираше нещата на терена. Халфовете на тима Маркизио, Стураро и Кедира, дейно подпомагани от Пауло Дибала, бяха господари на зеления килим. Матиа Де Шилио направи страхотен пробив по десния фланг, националът центрира по земя, но Стураро не успя да засече подаването му.

В 20-ата минута аржентинската перла Пауло Дибала отново избухна! Талантът стреля от пряк свободен удар и с левия крак матира Бизари. Интересен факт е, че 24-годишният играч вече има цели 8 гола след изпълнение на фаул, като няма футболист в Серия "А", който да има повече попадения от подобни ситуации от сезон 2015/2016.

В 37-ата минута отново Дибала бе над всички, след като този път спечели дузпа. Зад топката застана Гонсало Игуаин, който шутира силно в левия ъгъл, но опитният страж на гостите спаси. Това бе втора поредна пропусната дузпа за 30-годишния нападател. Пипита не вкара от бялата точка и в първия мач срещу Тотнъм.

Секунди преди края на първата част Киелини можеше да се разпише с глава от корнер, но капитанът в днешната среща стреля малко над целта.

Двата отбора стартираха второто полувреме без промени. Макс Алегри и Масимо Одо не предприеха смени. В 49-ата минута Юве стигна до втори гол. Миг на аржентинска магия донесе ново попадение в мрежата на Албано Бизари. Дибала и Игуаин комбинираха фантастично, като първият завърши атаката с гол.

В 55-ата минута шанс да се разпише получи и Сами Кедира, но германският национал стреля високо над вратата, въпреки че бе на добра позиция. След точно седем минути Кедира напусна игра, а на негово място се появи Блес Матюиди.

В 70-ата минута “черно-белите” направиха триходова комбинация. Коща намери Игуаин, който центрира по земя на втора греда, където бе резервата Маютиди, но сантиметри не достигнаха на френския национал да се разпише.

В 73-ата минута пък Пипита бе заменен от Марио Манджукич, който пропусна гостуването на Тотнъм поради контузия. След смяната гостите се опитаха да стигнат до гол и да върнат интригата в мача, но отбраната на Юве се справи с лекия натиск на тима на Масимо Одо. Това бяха единствените 7-8 минути, в които "фриуланите" бяха по-активните на терена.

В 86-ата минута Манджукич намери в наказателното поле Дибала, който не се поколеба да стреля, но топката не влезе в мрежата на Удине. Аржентинецът пропусна да вкара своя хеттрик. Последната смяна на Алегри бе Родриго Бентанкур. Уругвайският халф замени Дъглас Коща, който продължава да показва сериозно израстване в играта си. Това бе и последният епизод от мача.

Тежката програма на "черно-белите" продължава. В сряда Юве приема Аталанта, а в събота е сблъсъкът със СПАЛ. Удинезе пък е домакин на Сасуоло в 29-ия кръг на Серия "А".

ЮВЕНТУС - УДИНЕЗЕ 2:0