Котев спаси отчайващо слаб ЦСКА 1948 с гол в предпоследната минута (видео+галерия)

Лидерът в Югозападната Трета лига - ЦСКА 1948, продължава с отчайващата си продукция през пролетния полусезон. След като преди две седмици тимът на Валентин Илиев се добра до 1:1 с Беласица, днес бе на минута да се провали при гостуването на Ботев (Ихтиман), но гол на Кирил Котев в 90-ата минута осигури трите точки срещу последния в групата.

Ботев(Ихтиман) - ЦСКА 1948@@@

През първата част по-сериозните положения бяха пред вратата на гостите, но Емил Михайлов за втори пореден мач показа, че е единстевинят футболист във форма при червените.

През първите 45-минути играчите на Валентин Илиев не организираха нито една смислена атака и имаха само едно положение, което дойде след грешка на домакинската отбрана, но Таушанов го пропиля.

През второто полувреме ЦСКА 1948 продължи да дразни феновете с безобразната си игра, въпреки че създаде 2-3 положения, но те бяха след грешки на противниковите футболисти, които се поизмориха.В 60-ата минута Гущеров нацели левия страничен стълб, след като се озова сам срещу вратаря. Пет минути по-късно отново той изпусна очи в очи с Дяков.

Към края на двубоя и Павлов можеше да вкара с глава след центриране от корнер. И когато мачът логично отиваше към нулево равенство, ЦСКА 1948 успя да измъкне трите точки с гол на Кирил Котев в 89-ата минута. Така лидерът в групата запази преднината си от 5 точки на върха пред Хебър, но отчайващото представяне на Зюмбулев, Михайлов, Гроздин, Георгиев, Таушанов, Павлов, Хаджиниколов и Маринов трябва сериозно да притеснява Валентин Илиев.

БОТЕВ (ИХТИМАН) - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Кирил Котев 89

БОТЕВ (ИХТИМАН): 1. Дяков, 13. Желязков, 19. Савич, 17. Кацаров, 4. Гурков, 6. Илиев, 8. Танев, 7. Божилов, 23. Петров, 10. Бахъров, 9. Недялков

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 39. Михайлов, 6. Котев, 3. Зюмбулев, 27. Гроздин, 30. Георгиев, 10. Павлов, 17. Маринов, 77. Хаджиниколов, 20. Таушанов, 99. Гущеров

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg