Дзюба стопли Арсенал срещу Занев и Амкар

Гол и асистенция на Артьом Дзюба стоплиха Арсенал (Тула) при гостуването на Амкар (Перм). Тимът на Михаил Александров надви този на Петър Занев с 2:0 при температури от порядъка на -10 градуса, а трите точки в първия мач от двадесет и втория кръг на Премиер лигата на Русия изстреляха гостите до шесто място в класирането. Амкар продължава да е на четиринадесета позиция, на две точки над директните изпадащи.

Дзюба записа дебютния си гол за отбора от Тула, откривайки резултата в 11-ата минута. Вторият гол пък дойде след пропусната дузпа от страна на Еванс Кангва, след която Дзюба асистира на Ткачов за втория гол по-малко от 10 минути преди края.

Петър Занев игра пълни 90 минути за домакините от Перм, които завършиха срещата с 9 души след червени картони на Дмитрий Белоруков и резервата Фегор Огуде. Михаил Александров не влезе в игра за победителите днес.

С днешното си попадение Артьом Дзюба влезе в челната десетка на най-добрите голмайстори в руското първенство и вече има 88 гола.