Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Децата на Левски и Ботев Пд печелят отличия, легенди на "канарчетата" връчват награди

Детските тимове на Ботев и Левски спечелиха първите места на силния национален футболен турнир „Пловдив Сити къп“ за деца до 10-годишна възраст. Футболната надпревара за малките таланти, родени през 2009 и 2010 година, се проведе на спортната база в Младежкия център на Гребната база при голям интерес и оспорвани битки и бе част от календара на вече утвърдената от Българския футболен съюз национална програма за подготовка на малки футболисти – Футбол 5. На финала при набор 2009-та, малките таланти от Ботев отвяха връстниците си от Черно море с категоричното 4:0.

По пътя си до финала водените от Минчо Цветанов малки „канарчета“ направиха равенство 3:3 срещу Суперстарс, след което последваха две убедителни победи - с 4:0 над Пловдив Сити и 5:0 над Звездичка (Бургас). В мача за третото място бургаският Звездичка се наложи над Локомотив Пд с 5:2. В турнира при година по-малките – набор 2010-та Левски победи с 6:2 отлично представилия се тим на домакините Пловдив Сити, който остана втори.

В спора за третото място пловдивския Кронос обърна Берое с 2:1. Освен Ботев и Локомотив Пд, турнирът ще събере под тепетата представители на елитни футболни школи в България като Левски, Берое, Бургас, Черно море, а главен организатор е футболен клуб „Пловдив Сити“, начело с основателя на клуба Перър Кумановили. Организаторите се бяха погрижили награди да има за всички, а медалите и купите на отборите бяха връчени от легендите на Ботев Петър Зехтински и Атанас Пашев.

"Стана страхотен турнир, за втори път го организираме и сме много доволни от това, което направихме. Стана истински празник за децата, много от мачовете бяха равностойни, коeто говори за силата на турнира. Още през май месец обмисляме да направим нов силен национален турнир за набор 2010, като мислим този път да бъде с участието поне на 16 отбора", коментира Петър Кумановали, главен организатор на турнира сподели и основател на ФК „Пловдив Сити“.

Снимка: Мария Лечева, Domusapartment.com