Анже с важна крачка към спасението

Отборът на Анже направи още една важна крачка към оставането си в Лига 1. След като преди седмица тимът от Западна Франция победи с 2:1 като гост Лил и се измъкна от зоната на изпадащите, днес взе три точки и при домакинството на Гинган. В двубоя от 28-ия кръг на френския шампионат играчите на Стефан Мулен стигнаха до разгромна победа с 3:0. Флавиен Тет, Карл Токо Екамби и Исмаел Траоре бяха точни за успеха. С трите точки днес Анже вече има 31 точки на 14-а позиция, което е три над опасната зона. Гинган от своя страна е с 35 и за момента е на 11-о място.

Тулуза се измъкна от загуба при визитата си на Метц в края на мача, въпреки че игра с човек повече над едно полувреме. Нолан Ру откри резултата за домакините, но малко преди почивката Жюлиен Палмиери бе изгонен и така остави съотборниците си с човек по-малко. Гостите обаче стигнаха до точката едва в 84-ата минута, когато Келвин Аду вкара за крайното 1:1. Метц остава на дъното с 20 точки и все по-малко надежди за спасение, докато Тулуза е с точка над чертата.

Рен афишира все по-твърдо амбициите си за Европа. Днес бретанците победиха с 2:0 Амиен. Уахби Хазри откри, а Исмаила Сар удвои в края на мача. Така Рен събра 41 точки и вече заема пета позиция в класирането, която би дала право на участие в Лига Европа при определени обстоятелства. Амиен от своя страна е 16-и с 29 точки.

Сент Етиен и Дижон завършиха наравно 2:2. Гостите на два пъти излизаха напред с попадения на Жулио Таварес и Уссли Саид, но на два пъти Роберт Берич изравняваше. Сент Етиен е с 35 точки на 12-а позиция, а Дижон - десети с 36.