Божиков и компания вече са втори в Словакия

Васил Божиков и неговият Слован продължават с доброто си представяне от началото на годината. Отборът от Братислава победи с 1:0 като гост Нитра и вече е еднолично на второто място в първенството на Словакия, а българският национал игра пълни 90 минути.

Единствения гол в мача отбеляза Андраж Спорар в 37-ата минута. По този начин Слован събра 41 точки - с две повече от Дунайска стреда, който направи нулево равенство с лидера Спартак (Търнава). Спартак води убедително с актив от 50 точки.

Това беше последният кръг от редовния сезон в шампионата, а от следващата седмица стартират плейофите, в които отборите ще бъдат разделени на две шестици.