Севиля не срещна трудности срещу смирените "лъвове" от Билбао

Отборът на Севиля надигра категорично Атлетик Билбао и спечели с 2:0 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига, игран в Андалусия. Луис Муриел (27) и Франко Васкес (32) реализираха за южняците. Гостите от “Сан Мамес” действаха безидейно и единствено вратарят Кепа Арисабалага ги спаси от загуба с по-голяма разлика. С успеха севилци се утвърдиха на петата позиция и временно се доближиха на пет точки от четвъртия Валенсия. Билбаинци са на незавидното 12-о място и далеч от зона “Европа”.

Домакините бяха по-настойчиви пред гола преди почивката и взеха добра преднина. Хоакин Корея изпусна три положения пред Кепа Арисабалага в шестата, седмата и осмата минути. В 17-ата Кепа спаси след шут на Пабло Сарабия. В 24-ата Франко Васкес центрира отляво, Луис Муриел не срещна съпротива при високата топка, но стреля в напречната греда.

Три минути по-късно колумбийският нападател се реваншира с попадение. Той беше изведен сам срещу вратаря и въпреки малкия ъгъл, пусна топката много точно до далечната греда. В 32-ата “бяло-червените” нанизаха втори гол. Стеван Нзонзи центрира отдясно, Мудо Васкес надскочи Йерай Алварес и отбеляза с глава - 2:0. Минута по-късно Иняки Уилиямс получи шанс за гол, но взе грешното решение. В 44-ата Иняки стреля с глава и прати топката встрани от гредата в аут.

На почивката Хосе Сиганда направи тройна смяна, пускайки Ариц Адурис, Раул Гарсия и Бенят Ечебария. Нападателното лице на баските обаче не се промени. “Лъвовете” много рядко поглеждаха към вратата на Серхио Рико. Момчетата на Винченцо Монтела действаха по-остро и именно те създаваха положения.

В 68-ата минута вратарят Кепа направи майсторско спасяване след удар на Нолито. В 75-ата публиката на “Рамон Санчес Писхуан” виждаше третото попадение, след като защитниците на Атлетик просто гледаха безучастно. Кепа обаче отново се оказа стена и отрази техничния опит на Мудо Васкес. До края футболистите на двата тима сякаш чакаха последния съдийски сигнал.