Литекс громи Вихър в контрола

Борещият се за оцеляването си в професионалния футбол Литекс победи с 4:0 в контролна среща един от водещите отбори в Северозападната Трета лига - Вихър (Славяново).

Резултата откри Тафраджийски, който се разписа в 33-ата минута от дузпа. Десет по-късно Костов удвои. В 53-а отново Тафраджийски се разписа, за да направи преднината на ловчанлии класическа, а крайното 4:0 оформи Стоилов в 72-ата минута.

Литекс и Вихър договориха приятелската среща, след като мачовете им от Втора лига и Северозападната Трета лига бяха отложени заради лошите атмосферни условия в страната. По програма ловчанлии гостуват на Созопол, а клубът от Славяново - на Спартак (Плевен).