Бледа Барса изтърва победата срещу Лас Палмас (видео)

Отборът на Барселона не успя да победи Лас Палмас в гостуването си на Канарските острови от 26-ия кръг в Примера дивисион. Сблъсъкът между двата тима завърши при резултат 1:1 и каталунците изпуснаха нови ценни точки в битката за титлата само няколко дни преди дербито срещу преследвача Атлетико Мадрид в неделя. Лионел Меси даде преднина на гостите в 21-ата минута с 599-ия си гол в своята професионална кариера. Джонатан Кайери от дузпа обаче изравни в 48-ата минута. Това бе първа дузпа отсъдена срещу Барса от повече от 2 години насам. Възпитаниците на Ернесто Валверде определено не показаха най-доброто на което са способни. Особено през второто полувреме играта им бе доста бледа и те с нищо не доказаха, че заслужават да измъкнат трите точки.

Лас Палмас заложи в този мач на Джонатан Кайери на върха на атаката, а той бе подкрепен от Ален Халилович, Хайро Самперио и Тана Домингес.

Барса пък започна с Лионел Меси и Луис Суарес в предни позиции. По крилата пък действаха Андрес Иниеста и Алейш Видал.

В 8-ата минута Барса организира първата си добра атака. Меси и Суарес изскочиха срещу един защитник, аржентинецът опита да изведе уругваеца, но пасът му бе твърде слаб и Суарес не успя да преодолее вратаря. При последвалия корнер топката отново стигна до Суарес, който опита акробатичен удар с гръб към вратата, но неточно.

В 11-ата минута Меси имаше шанс да стреля от фаул от около 25 метра и отправи доста опасен изстрел, но вратарят Леандро Чичизола спаси.

Минута по-късно дойде и първата възможност за домакините. Ален Халилович опита диагонален удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

В 21-ата минута Меси имаше втори шанс да стреля от фаул и този път нагласи мерника и с прекрасен шут заби кълбото във вратарския ъгъл за 0:1.

В 25-ата минута и домакините получиха фаул на изгодна позиция на ъгъла на наказателното поле, но Ален Халилович стреля над вратата.

В 40-ата минута Етебо опита от далечна дистанция да изненада Марк-Андре тер Щеген, но топката премина покрай вратата.

Второто полувреме започна доста интересно. В 47-ата минута при едно центриране от корнер Матиас Агирегарай стреля с глава и прати топката в гредата. След това съдията Матеу Лахос посочи бялата точка и първоначално не стана ясно защо, но повторенията показаха, че Люка Дин е играл с ръка. Джонатан Кайери изпълни прекрасно наказателния удар и възстанови равенството в мача.

Този гол явно доста обърка плановете на каталунците, които почти цялото второ полувреме се лутаха по терена и не можеха да притиснат сериозно съперника.

В 80-ата минута Усман Дембеле напредна отдясно и центрира за Суарес, който обаче от добра позиция не успя да си спре добре топката и да отправи голов удар.

В 96-ата минута Дембеле опита далечен удар, но право в ръцете на вратаря.

Така срещата завърши без победител и Барселона остава начело в класирането с актив от 66 точки, но вече само 5 пред преследвача Атлетико Мадрид. Лас Палмас пък взе ценна точка в борбата за оцеляване в елита, но за момента тя не е достатъчна и тимът остава в опасната зона на 18-ата позиция с 20 точки.