Севиля се справи с най-слабия отбор в Лигата (видео)

Отборът на Севиля надделя с 1:0 при гостуването си на последния Малага в андалуски сблъсък от 26-ия кръг на Примера дивисион. Тимът от “Ла Росаледа” записа пета поредна загуба в Ла Лига и има общо 19 поражения. “Бяло-сините” са твърдо последни с 13 точки. С успеха момчетата на Винченцо Монтела остават в зона “Европа”, но далеч от първите четири.

Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” доминираха през първото полувреме. В 15-ата минута Нолито копна топката над главата на защитник и изведе Хоакин Корея, който реализира от малък ъгъл. Момчетата на Хосе Гонсалес опитаха да изравнят, но действаха повече с желание, отколкото с възможности. В 41-ата пък редовен гол на севилци не беше зачетен. След корнер Корея игра с глава, а Висам Бен Йедер отбеляза с глава. Страничният рефер вдигна флага за засада, а такава нямаше.

И през втората част тимът на Винченцо Монтела действаше по-идейно и създаде повече голови положения. В 52-ата Роберто Хименес се справи след удар на Нолито. Шест минути по-късно Серхио Рико спаси след изстрел на Кевин Ролан. В 70-ата на Пабло Сарабия не му стигнаха милиметри да засече пас Нолито. Секунди преди края Франко Васкес изпусна да вкара втори гол за “бяло-червените”.