Голяма драма на "Олимпико", дузпи пратиха Милан на финал срещу Юве (видео)

Отборът на Милан се класира на финала за Купата на Италия след изпълнение на дузпи. "Росонерите" елиминираха Лацио в полуфиналната среща-реванш на "Олимпико". В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си отбележат гол, както беше и на "Сан Сиро" в първия мач на 31 януари, а при 14-те дузпи по-здрави нерви показаха "росонерите", които имаха и късмета да бъдат крайни победители. Така момчетата на Дженаро Гатузо ще се върнат на същия стадион на 9 май, където ще се опитат да детронират Ювентус, който търси исторически четвърти пореден успех в надпреварата, след като отстрани Аталанта след нова победа с 1:0.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@За да стигнат до "бианконерите" обаче, "червено-черните" минаха през голяма драма, тъй като съперниците имаха възможност да се победят в продълженията, а резервата Никола Калинич изпусна най-чистото положение в 117-ата минута. Дузпите, които се изпълниха пред препълнената с тифози на домакините "Курва Норд", започнаха с гол на Чиро Имобиле, след което последваха четири поредни спасявания на двамата вратари. Томас Стракоша спря титулярния изпълнител на Милан Рикардо Родригес, който стреля лошо, след което пък Джанлуиджи Донарума парира изстрела на Сергей Милинкович-Савич, Рикардо Монтоливо бе хипнотизиран от Стракоша, но Донарума отново остави Милан в играта, като хвана дузпата на Лукаш Лейва и не позволи на "орлите" да дръпнат с два гола.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Джакомо Бонавентура изравни и последваха още шест поредни попадения, преди резервата на лациалите Луис Фелипе да стреля високо, а големият тифозо на Лацио Алесио Романьоли, който изигра много силен мач, матира любимия си отбор и прати своя тим на втори финал през последните три сезона.

През 2016 година Милан отстъпи от Ювентус (0:1) след продължения с последния гол за "бианконерите"
на Алваро Мората.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Лацио беше в тежка серия от 5 мача без победа, но се върна на верния път и заема трето място в Серия “А”. Съставът на Симоне Индзаги вкара общо 8 гола на Стяуа и Сасуоло, а Чиро Имобиле е заплаха за всяка защита. Голмайсторът на “орлите” имаше подкрепата на Луис Алберто, който зае мястото на Фелипе Андерсон. В средата на терена се разчиташе най-вече на Сергей Милинкович-Савич, а титуляр в защитата бе Мартин Касерес.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Дженаро Гатузо заложи на същите 11, които победиха с 2:0 Рома на “Олимпико” преди няколко дни. Въпреки очакванията, че на върха на атаката ще започне Никола Калинич, титуляр беше младата звезда Патрик Кутроне. Сусо и Хакан Чалханоолу действаха по двата фланга, а Лукас Билия се изправи срещу бившия си отбор.

Гостите пък вярваха в успеха, след като Милан имаше 12 поредни мача без поражение във всички турнири и пет поредни победи, в които не допусна гол.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Съперниците вече изиграха мачовете помежду си в първенството, като Лацио спечели с 4:1 в Рим, а Милан се наложи с 2:1 на свой терен. “Росонерите” спечелиха само едно от последните си 8 гостувания на “бианкочелестите” във всички турнири, но пък имаше на разположение два резултата от три, докато Лацио се надяваше да стигне до финала за Купата на Италия за втора поредна година и общо за 10-и път в своята история. Преди почивката Лацио беше по-активният отбор, но пропусна добри възможности да вземе аванс.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Още в 5-ата минута Джанлуиджи Донарума трябваше да избива с върха на пръстите си удар с глава на Чиро Имобиле. След изпълнението на корнера младият страж отново внимаваше и попречи на Милинкович-Савич да стреля.

Грешка на Чалханоолу позволи на Адам марушич да му отнеме топката, но след това центрирането му беше много неточно. Милинкович-Савич още веднъж опита да изненада Донарума, ала топката излезе в аут.
Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Първото положение за Милан дойде в 18-ата минута, когато Томас Стракоша парира силен удар на Сусо, а при добавката Кутроне удари гредана, но беше в засада. Малко по-късно Стракоша изби шут от фаул на Чалханоолу в Касерес и домакините едва не си отбелязаха автогол.
Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@В края на първата част Лацио отново взе инициативата и Донарума показа класа след удар на Имобиле, а малко преди това голмайсторът на “орлите” не наказа грешка на Джиджо.

През второто полувреме двата тима показаха защо след Ювентус и Наполи, които мачкат наред в Серия "А", са двата тима в най-добра форма в калчото.

Давиде Калабрия имаше отличен шанс да вкара втори пореден гол в 55-ата минута, но Стракоша спаси. Двата тима дадоха всичко от себе си в един много равностоен мач, но редовното време завърши 0:0, въпреки че Лацио стреля пет пъти във вратата на Донарума, а Милан четири пъти. Домакините имаха предимство преди почивката, а през втората част "росонерите" бяха по-добри. Симоне Индзаги пусна Фелипе Андерсон и Луис Фелипе, а Калинич замени Кутроне в средата на второто полувреме.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@В първото продължение страхотен рефлекс на Стракоша спаси Лацио след изпълнение на фаул на Чалханоглу, който рикошира в Савич. При последвалия корнер албанският вратар излезе лошо, но Романьоли от два метра направи по-трудното, като стреля в аут, вместо в мрежата на римляните, които искаха фаул срещу техния страж.

Рикардо Монтоливо и Фабио Борини се появиха за гостите а Лукаку влезе на "бианкочелестите".
Никой не се предаваше, като двата тима не рискуваха, но в същия момент не спряха да търсят победен гол. Такъв можеше да падне в 117-ата минута, но Калинич направи невероятен пропуск. След светкавична контраатака трима на един Леонардо Бонучи изведе хърватина сам срещу вратаря, но той вместо да прати коженото кълбо в мрежата, той го изстреля над горната греда. В този миг Гатузо, както и цялата скамейка на миланския гранд, не вярваха на очите си.

Така се стигна до дузпите, където Имобиле стреля първи, Донарума хвана ъгъла, но топката мина под ръката му. Вратарите спасиха ударите на Родригес, Милинкович-Савич, Монтоливо и Лейва, след което последователно точни бяха Бонавентура, Пароло, Борини, Андерсон, Бонучи, като при резултат 3:3 завършиха първите пет изпълнения.  Лулич даде аванс на "орлите", Чалханоолу отново изравни, след което Луис Фелипе стреля над гредата, а Романьоли прати топката в мрежата и с това Милан на 14-и финал в турнира, който не печелил от 2003 година. Тогава на терена бяха настоящият треньор Гатузо и тийм мениджър Кристиан Абиати.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Милан има пет отличия и осем втори места, като за пети път излиза в спор за Купата на Италия срещу Ювентус. "Росонерите" имат едва един триумф в предните четири финала - през 1975 година, а губят през 1942 г., 1990 г., и 2016 година.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Това беше 13-и пореден положителен резултат за Милан във всички турнири - нещо което не се бе случвало на клуба от 2009 година. Тогава треньорът Гатузо беше още футболист, а сега отборът му се класира на финал без да допусне гол от всичките 420 минути в надпреварата. "Росонерите" победиха с  3:0 Верона на осминафинал, с 1:0 Интер след продължения на четвъртфинала и в двама мача на полуфинала с Лацио, който спечелиха след дузпи.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Футболистите на миланския гранд се завръщат в Милано изморени и щастливи след пет дни във Вечния град, където победиха Рома и се класираха на финал за Купата. Отборът има два дни, за да се подготви за дербито с Интер, който ще бъде по-свеж в неделя вечер, след като "росонерите" играят и Лига Европа.

Милан на финал след дузпи срещу Лацио@@@Симоне Индзаги пък ще има тежката задача след два силни мача срещу Милан, но отпадане от Купата, да вдигне тима си срещу Ювентус през уикенда от 27-ия кръг на Серия "А".

ЛАЦИО - МИЛАН 0:0 в редовното време и продълженията, 4:5 след дузпи