Дибала покоси Лацио в последната секунда (видео + галерия)

Аржентинската звезда на Ювентус Пауло Дибала се завърна в титулярния състав и веднага стана герой за шампионите. Десетката на "бианконерите" донесе изключително ценен успех с 1:0 над Лацио в гостуването от 27-ия кръг на Серия "А". 24-годишният футболист вкара много красиво попадение в 93-ата минута, с което Юве продължи да диша във врата на Наполи.

Шампионите, които през седмицата се класираха на рекорден четвърти пореден финал за Купата на Италия, записаха 10-и пореден успех в калчото. Тимът на Масимилиано Алегри има 68 точки, като изостава на една от бившия тим на Диего Арамандо Марадона.

"Бианконерите" имаха девет поредни победи в първенството, общо 11 в последните 12 мача, като в тях бяха допуснали едва един гол, а днес увеличиха положителната си серия. Юве изравни рекорда си от осем поредни победи при гостуване в Серия "А", който беше поставен с Алегри през 2016 година. Гонещият седмо поредно Скудето клуб от Торино все още няма допуснат гол през 2018 година в шампионата.

Лацио - Ювентус@@@"Орлите" имаха трудната задача да се вдигнат след тежкия полуфинал за Купата на Италия срещу Милан, където играха продължения и накрая отстъпиха след дузпи. Лациалите останаха с две победи през този сезон срещу Старата госпожа - 3:2 за Суперкупата на Италия, както и с 2:1 на "Алианц Стейдиъм" в първия полусезон. При успех на Чиро Имобиле и компания, римляните щяха да станат първият тим от близо 75 години, който побеждава Юве в три мача през един сезон. Тогава отново това прави Лацио през сезон 1942/1943 година.

Лацио - Ювентус@@@Геният на Дибала обаче вдигна самочувствието на Юве преди важната битка с Тотнъм на "Уембли". Италианският шампион гостува на "шпорите", където има нужда от задължителен успех, за да продължи на четвъртфинал, след като първата среща в Торино завърши 2:2.

Алегри заложи на Дибала от първата минута, след като аржентинецът се контузи срещу Каляри на 6 януари. Той си партнираше с Марио Манджукич в атака на схемата 3-5-2, в която излязоха "бианконерите".

Лацио - Ювентус@@@Симоне Индзаги също заложи на 3-5-2, като направи две промени от мача с "росонерите" през седмицата. Като титуляри започнаха Луис Фелипе, който изпусна решаващата дузпа, и Джордан Лукаку за сметка на Мартин Касарес и Адам Марушич.

Лацио - Ювентус@@@През първата част автогол на Лукаку беше отменен поради нарушение още преди топката да влезе в мрежата. Головите положения бяха две, като в 10-ата минута Манджукич пропусна от няколко метра с глава. Хърватинът стреля над горната греда, а след това Сергей Милинкович-Савич пробва рефлекса на Джанулиджи Буфон.

Към средата на първата част Алегри заложи на четирима защитници, като Андреа Бардзали беше отдясно, а Меди Бенатия и Даниеле Ругани в центъра, докато Квадво Асамоа стана ляв защитник.

Лацио - Ювентус@@@На терена имаше много борба, много тактика и малко голови възможности. Домакините искаха дузпа в 62-ата минута за фаул на Бенатия срещу Лукаш Лейва, но такава не беше отсъдена.

Вече не се виждаше как някой от двата тима ще отбележи гол, когато голямата класа на Дибала си каза думата. Техничният аржентинец получи топката на границата на наказателното поле и нахлу фронтално, Марко Пароло се опита да го повали на земята, но падайки бившият играч на Палермо прати топката в горния ляв ъгъл на Томас Стракоша за 0:1, като подлуди около 10 000 тифози на шампионите в сектора за гости на "Олимпико".

Лацио - Ювентус@@@Попадението беше 15-то в калчото от 21 мача за звездата на Юве, който е водещ реализатор на тима през този сезон.

Лацио - Ювентус@@@

Лацио не заслужаваше, но в рамките на няколко дни два пъти страдаше от липса на късмет.

Отборът е трети с 52 точки

, като чака с интерес мачовете Наполи - Рома и Милан - Интер, надявайки се да остане на трета позиция.