Последна седмица и твърде много въпросителни

Четири отбора, кандидати за сблъсък с ЦСКА, Арда пак държи в собствени ръце съдбата си

Последната седмица за редовния сезон в Суперлигата дойде. Утре от 18:00 часа Арда приема Миньор Перник в отложен мач, който може да се окаже със съдбовно значение за домакините. Успех на състава на Иван Халачев ще му даде последен шанс за оставане в елита и възможност да се пребори за мястото си след плейаут. Поражение обаче ще означава, че Арда изпада във Висшата лига, докато Тетевен ще завърши на живителната към момента 11-а позиция.

Левски - Марек 3:1@@@

Дотук обаче не спираме със сметките, защото те тепърва стават още по-сложни и комплексни. За да довършим ситуацията с кърджалии, трябва да отбележим, че тяхна победа над чуковете би била от значение за срещата им с Левски. В петък Арда гостува на сините, като ще се хвърли с всички сили, за да съхрани мястото си в елита. От своя страна пък съставът на Владо Николов е в битка за разпределение на местата от пето до седмо. Поражение почти сигурно ще означава падане с една позиция надолу, а оттам и четвъртфинал с един от основните фаворити – Монтана. Победа? Тя може да класира Левски пети, но това в зависимост от развоя на други два двубоя…

Става все по-сложно, нали така? Ясно е само, че победителят от мача между Пирин и Хебър ще заеме четвърто място и ще играе с петия в първия етап от елиминациите. Загубилият обаче може да се свлече до седмата позиция в зависимост от това дали срещата ще свърши в 3, 4 или 5 гейма. Най-лесно изглежда ще е на Добруджа. Съставът гостува на играещия за нищо повече от своята чест Миньор в Перник. Победа ще му позволи да се надява за изкачване до пето място, а поражение го оставя седми.

Предвид развоя на сезона, подсилването на Монтана и константната величина на Нефтохимик, то е ясно, че ЦСКА е най-предпочитан от водещите три отбора. И ако бургазлии вече знаят съперника си на четвъртфиналите (Марек), то момчетата на Дани Пеев и червените ще разберат своите противници в петък вечер. Армейците през този сезон са доста колебливи и при всички случаи, с наличието на руснаците Клец и Абаев, Монтана изглежда по-неприемлив избор. Така по всичко личи, че именно шестото място и сблъсък с ЦСКА е най-примамливо за всички. Така при успех над състава на Сашо Попов се избягва сблъсък с шампионите на полуфинал.

Левски - ЦСКА@@@

Както вече казахме – твърде много сметки в рамките на по-малко от седмица за тяхното реализиране. Да припомним само, че преди година Левски си направи криви такива, след като си избра четвъртфинал с Добруджа, за да отпадне безславно от битката за титлата…