Атлетик Билбао "закопа" Малага още повече (видео)

Отборът на Атлетик Билбао пречупи последния Малага с 2:1 в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Южняците първи стигнаха до гол в 13-ата минута, но до края на полувремето обратът беше налице. След почивката съставът на Хосе Гонсалес изпусна дузпа. Баските постигнаха първа шампионатна победа от 7 януари. Малагийците остават последни с едва 13 точки в актива си.

Гостите от Коста дел Сол откриха резултата в 13-ата минута. Максим Лестиен центрира отляво, защитниците в червено-бяло изпуснаха Юсеф Ел Несири, който отбеляза от 12 метра - 0:1. Последва светкавичен отговор от баските. “Лъвовете” развиха прекрасна атака: Бенят Ечебария получи между линиите, подаде към Оскар де Маркос, който фалцира топката към Маркел Сусаета и последният отбеляза отново с фалцов удар. Тимът на Хосе Сиганда изигра едно от най-силните си полувремена в последните месеци и стигна до обрат още преди почивката. Микел Сан Хосе реализира хубав гол след корнер - 2:1.

В 54-ата Бенят сбърка и пред Гонсало Кастро се отвори голова възможност. Уругваецът предпочете шут в близкия ъгъл и взе грешното решение. В 60-ата съдията назначи дузпа за андалуския тим. Иниго Лекуе фаулира Роберто Росалес. Кепа Арисабалага спря шута на Ел Несири и запази резултата. В 72-ата Кепа направи ново силно спасяване, парирайки след изстрел на Кевин Ролан. В 83-ата Ел Несири получи втори жълт картон и усложни още повече задачата на южняците.