Спалети: Изстрадана, но заслужена победа

Треньорът на Интер Лучано Спалети определи като заслужена победата на “нерадзурите” с 2:0 над последния в Серия А Беневенто у дома. В големи периоди от срещата домакините бяха надигравани от скромния съперник, но с два гола в рамките на две минути през втората част решиха изхода на мача в своя полза. От Беневенто претендираха за дузпа за нарушение на Андре Ранокия срещу Данило Каталди, когато резултатът още беше 0:0.

“Каква дузпа? Това, което аз видях беше умишлено търсене на контакт от страна на Каталди. Не играем добре, но поне показваме характер. Днес спечелихме със сърце. Сбъркахме много пасове, което илюстрира напрежението, на което е подложен отборът. Надявам се да спадне след тази победа. Успехът дойде трудно, но е заслужен”, коментира Спалети. Той разкри, че проблемите на звездата на тима Мауро Икарди с адукторите не са отшумяли и затова не е рискувал да го пусне в игра, макар и да го беше взел в групата.