Тежки дни за Лил

Отборът на Лил допусна много горчива загуба, която може да се окаже фатална за изпадането на тима в Лига 2. “Кучетата” записаха поражение с 1:2 като домакин на един от директните конкуренти за спасение - Анже.

В герой за гостите се превърна Карл Токо Екамби, който отбеляза и двете попадения. Той откри резултата в 73-ата минута, но бившият му съотборник в тима Никола Пепе изравни за Лил две минути преди края н срещата. Когато всички си мислеха, че двата отбора ще си поделят точките, Токо Екамби донесе успеха на тима си.

По този начин Анже се измъкна над чертата и вече има 28 точки. Лил обаче се премести в зоната на директно изпадане и в момента е на предпоследната 19-а позиция с 27.